Bu Çantada Kardeşlik Var!

Acıbadem Okulları İyilik Timi öğrencileri yaz sürecinde “Bu Çantada Kardeşlik Var!” sloganıyla bir iyilik projesine daha öncülük ettiler. İyilik Timi'nde yer alan öğrencilerimiz bu projeyle Diyarbakır ve İdlib’de bulunan kardeşlerine bu eğitim döneminde destek olmak ve mutluluklarını paylaşmak amacıyla projenin başından sonuna kadar aktif rol aldılar. Öğrencilerimiz, Türkiye’de eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte tüm sınıf kademelerinde bulunan arkadaşlarına, gerek proje afişi gerek örnek çantayla bir sunum gerçekleştirdiler.
Bu sunum aracılığıyla arkadaşlarını, bu bölgelerdeki çocukların mutluluklarına ve geleceklerine katkıda bulunmaya davet ettiler.

Öğrenci ve velilerimizin büyük ilgi ve alakasıyla dağıtılmak üzere hazırlanan okul çantası ve kırtasiye malzemeleri sahiplerine ulaştırılmak üzere Diyarbakır ve Suriye’ye gönderildi.
Gönderilen çanta ve kırtasiye malzemeleri İdilib’in Kelbiid ve Hızrii bölgelerindeki 2 okulda 1000 öğrenciye ve Diyarbakır’da 500 öğrenciye teslim edildi.

Çanta dağıtımı sırasında bazı öğrenciler ile birlikte doğaya nefes olacak çeşitli meyve fidanları dikimi de gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin projesine destek veren tüm öğrenci veli ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.