Kudret Eren Yavuz

1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede “Çocukluk döneminde anne baba tutumlarının çocuğun kendini gerçekleştirme düzeyine olan etkisi” konulu tezi ile uzmanlığını tamamladı. 1997 yılından itibaren 2005 yılına kadar, özel sektörde nitelikli eğitim kurumlarında koordinatör psikolojik danışman, eğitim danışmanı ve yönetim koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2004 – 2012 yılları arasında Çoklu Zeka Yaklaşımı ve Oluşturmacı Öğrenme konularında uygulama çalışmaları ve özgün projelere koordinatörlük yürüttü. Bu çalışmalarla Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ve TUBİTAK müfredat geliştirme programlarına katkıda bulundu.

2005 yılından itibaren çocuk-ergen ruh sağlığı ve aile terapilerine yönelerek, Beck Yönelimli Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Travma terapisi uzmanlık eğitimlerini ve 2012 yılında Almanya Wiesbaden Pozitif Psikoterapi Akademisi, Pozitif Psikoterapi Master Programını tamamlayarak “psikoterapist” ünvanıyla çalışmaya başladı. Halen Uluslararası WAPP Akademi'nin lisanslı çocuk ve aile terapistlerindendir.

Çocuk Ruh Sağlığı, Duygusal Zekâ Gelişimi, Çocuk ve Aile Eğitimi konularına yönelik birikimlerini kitaplarıyla insanlarla buluşturmayı hedefledi. Ülkenin dört bir yanında, pek çok il ve ilçede özel kurumlarda ve kamu kurumlarında, sivil toplum kuruluşlarında, medyada ailelere ve eğitimcilere yönelik söyleşiler yapmakta, konferanslar ve eğitimler vermektedir.

Halen mesleğini kuruculuğunu yaptığı Özel Hüma Psikoloji ve Danışmanlık Merkezi'nde yürütüyor, üniversitede alanında dersler veriyor ve Osmangazi Üniversitesi'nde Psikolojik Danışma alanında doktora çalışmalarını yürütüyor.