Mucit Atölyesi

Mucit Atölyesi Tanıtım Videomuz İçin Tıklayınız

Bilişimsel Düşünme Yöntemi (Computational Thinking) sadece bilgisayar mühendislerinin değil, tüm bireylerin günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri çözme yeteneklerini geliştirmelerinde rol oynamaktadır. Tüketimden üretime geçen, analitik ve inovatif düşünen problem çözme becerileri yüksek ve değerlerinin farkında bireyler yetiştirerek çocukların katma değeri yüksek, bu becerileri daha anaokulu yıllarında Mucit Atölyemiz ile kazanmalarını hedeflemekteyiz.

ALGORİTMA

Bir problemin çözümü için gereken tüm işlemlerin mantılsak olarak sıralı bir şekilde ifade edilmesidir. Bu kavram sadece programlama ya da yazılım geliştirmek için değil; günlük hayattaki aktivitelerde ve çeşitli derslerde karşılaşılan sorunları çözmek için de kullanılır.

KODLAMA

Atölyemizde öğrencilerimiz kodlamayı eğlenceli aktivitelerle öğrenirler. Amacımız gerçek hayatta kullanılan yazılımların öğrencilerimize severek öğrenebilecekleri şekilde aktarılmasıdır. Öğrencilerimiz bu modelle teorik değil birebir uygulamalı eğitim alırlar.

3D TASARIM & 3D PRINTING

Teknolojide devrim niteliğinde bir gelişim gösteren üç boyutlu yazıcıların çalışma mantığı ve baskı tekniklerinin anlatıldığı atölyemizde, öğrencilerimiz eğitim sonunda kendileri tarafından tasarlanan 3D modelli baskılarını alabilecek seviyeye gelirler. Bu sayede ortaya yeni ürünler koyma deneyimine sahip olurlar.

TEMEL ELEKTRONİK

Teknolojinin hızla gelişmesi ve buna bağlı olarak “Internet of Things” ile günlük hayatta kullandığımız pek çok şey elektronik ürün haline dönüşüyor. Öğrencilerimiz, öğrenme hayatları boyunca karşılaşabilecekleri elektrik-elektronik konularına giriş yaparak teorik ve pratik deneyler sayesinde çeşitli devreler oluşturmaktadırlar.

ROBOTİK

Atölyemizde Endüstri 4.0 ile dünyada giderek yaygınlaşarak robotik kullanımına anaokulundan itibaren öğrencilerimizi hazırlamaktayız. Eğitimlerimizde anaokulu öğrencilerimiz için Cubetto Playset ile kodlama, ilkokul öğrencileri için WeDo2.0, ortaokul öğrencilerimiz için ise Fischertechnik Mühendislik Setleri ile kodlama eğitimi öğretilmektedir.